Na czym polegają pożyczki pomostowe?

Pożyczka pomostowa to forma kredytu, skierowana głównie do przedsiębiorców. Udzielana jest na krótki okres, a jej głównym celem jest pomoc w utrzymaniu płynności finansowej danej firmy. Czym jest pożyczka pomostowa? Kto może z niej skorzystać? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w dzisiejszym artykule!

Pożyczka pomostowa – co to takiego?

Jest to rodzaj krótkoterminowego kredytu, który ma na celu umożliwienie realizacji inwestycji oraz wykonania zleceń. Sprawdza się w przypadku, gdy firma nie dysponuje własnymi środkami, jednocześnie oczekując znacznego przypływu finansowego w dalszej perspektywie. Przeważnie jest udzielana na konkretną inwestycję, w przeciwieństwie do innych kredytów inwestycyjnych. Finansowanie pomostowe przydatna jest w sytuacji, gdy przedsiębiorca stara się o dotację unijne, które uzależnione są od wykazania środków na inwestycję.

Kto może sięgnąć po finansowanie pomostowe?

Z pożyczki pomostowej może skorzystać każdy przedsiębiorca, który potrzebuje środków na sfinalizowanie przedsięwzięcia. Jest to idealne rozwiązanie dla deweloperów, którzy musza dokończyć budowę nieruchomości przeznaczonych do późniejszej sprzedaży. Kredyt pozwala także zachować płynność finansową przedsiębiorcom, w przypadku opóźnień w spłacie oraz tym oczekującym na zapłacenie za usługę. Po kredyt pomostowy mogą sięgnąć nie tylko przedsiębiorcy, ale także rolnicy, a nawet jednostki samorządu i instytucje publiczne.

Pożyczka pomostowa – główne zalety

Tego rodzaju kredyt to rodzaj inwestycji, jaką podejmuje kredytobiorca w celu rozwijania swojego biznesu. Co więcej jest to zadłużenie krótkoterminowe, który bardzo szybko może zostać przyznane. Dzięki temu doskonale sprawdza się w nagłych sytuacjach, gdy pilnie potrzebujemy wkładu własnego na realizację projektu. Jest to rozwiązanie, z którego bez obaw mogą skorzystać także firmy obecne na rynku od niedawna. Pożyczki pomostowe udzielane są zarówno przez banki, jak i przez prywatne firmy, co znacząco ułatwia znalezienie idealnej oferty.

Możesz również polubić

Dodaj komentarz